You are currently viewing Jak ubrać się na sesję?

Jak ubrać się na sesję?

Oczywiście na sesję można ubrać się dowolnie, czego dowodem jest powyższe zdjęcie 🙂 Ważne jednak, żeby strój był odpowiedni do okazji 🙂 Zdjęcie aktorów występujących w przedstawieniu „Alladyn” organizowanym przez Świetlicę Szkoły Podstawowej w Pniewach, zrobiłam przy okazji promocji tego wielkiego, pniewskiego wydarzenia kulturalnego*.

Zdjęcia rodzinne, które wykonuję zdecydowanie częściej, mają cieszyć oko przez lata, a to, w co się ubierzemy nie powinno odwracać uwagi od modeli i relacji między nimi. Polecam zatem zawsze stroje stonowane, umiarkowanie kolorowe, wspólny mianownik kolorystyczny przy zdjęciach grupowych. Ważne aby bluzki nie miały dziecięcych wzorów i niepotrzebnych napisów. Letnie sukienki w kwiatki są jak najbardziej ok, zwłaszcza gdy wzorki są mniejsze lub lekko przygaszone, pastelowe.  Zestaw, który każdy wyszpera w szafie to dżinsy i koszule/t-shirty/sukienki w jakimś jednolitym kolorze. Nie musi być nudno biało-dżinsowo! Choć pamiętajmy, że biały dodaje witalności i odmładza modelki 🙂 Można oczywiście połączyć ze sobą kilka kolorów, ale ważne, aby nie było ich zbyt dużo, tzn. 2-3 barwy dominujące wystarczą.. Pamiętajmy też o modnych kolorach – miodowy, butelkowa zieleń, pastele, brudny róż. Na sesję można zabrać kilka zestawów ubrań (a nawet całą walizkę!), o ile na sesję nie przyjeżdżamy z małymi modelami – cierpliwość dzieci do przebierania jest jak wiemy ograniczona, dlatego nie polecam planować więcej niż 1-2 stylizacji dla maluchów. Na jesienne i zimowe sesje warto zabrać swetry, czapy i szale z grubym splotem, bezrękawniki, płaszcze wełniane. Śliskie, świecące, sportowe kurtki (poza pewnymi wyjątkami) raczej się nie sprawdzą. Jeśli macie pytania lub wątpliwości – śmiało piszcie. Przed sesją możecie też podesłać zdjęcie przygotowanych zestawów ubrań, postaram się coś doradzić.

*Dla osób zaintrygowanych plakatem z przedstawienia, które od wielu lat (z przerwą na pandemię) jest wielkim, angażującym młodzież i lokalną społeczność, przedsięwzięciem, zamieszczam link do zwiastuna „Alladyna”. Mam nadzieję, że to pokaże Wam skalę tego projektu, w naszym niewielkim kilkutysięcznym miasteczku 🙂 Enjoy! https://www.youtube.com/watch?v=1jbtfi1tFsA

Dodaj komentarz